Wrocławianie wśród nominowanych w plebiscycie Książka Roku 2017

Autor: Michał Rypel

 

Czytelnicy zadecydują, czyje książki porwały ich najbardziej. Wszystko w ramach konkursu ogłoszonego po raz kolejny przez portal lubimyczytać.pl 

Nagody rozdawane są w 12 kategoriach gatunkowych, roku zostało wybranych 240 pozycji. Na liście nominowanych znalzało się czterech wrocławian. Ewa Stachniak o podium w kategorii "autobiografia, biografia, wspomnienia" powalczy z książką: "Bogini Tańca" – wspomnienie Bronisławy Niżyńskiej. Kamil Bałuka został nominowany dzięki pozycji "Wszystkie dzieci Louisa" i występuje w kategorii "literatura faktu, publicystyka". W kategorii science-fiction znalazło się aż dwóch Wrocławian: Jarosław Grzędowicz z tytułem "Hel 3" i Robert Szmitd z książką "Na krawędzi zagłady". W tym roku o nagrody walczy łącznie 78 autorów z Polski, których wyłoniono spośród ponad 3-razy większej grupy nominowanych.

Plebiscyt Książka Roku odbywa się już 3-ci raz. W ostatniej odsłonie na najlepsze książki oddano 110 tysięcy głosów. W tym roku głosować można do końca lutego, poprzez stronę www.lubimyczytac.pl/plebiscyt.