Wrocław zwycięzcą plebiscytu European Best Destination 2018

Autor: Michał Rypel

Wrocław zwycięzcą w konkursie European Best Destination 2018! Za stolicą Dolnego Śląska znalazły się m.in. hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar czy łotewska Ryga.

Jedyne miasto zgłoszone z Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymało głosy ze 146 krajów. Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie świadczy o tym, że Wrocław już jest wśród najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy – powiedział Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Biuro Promocji miasta zapewnia, że tytuł wpłynie na większe zainteresowanie Wrocławiem i jego dalszy rozwój.

Nagroda przyznawana jest corocznie przez European Best Destination, organizację międzynarodową z siedzibą w Brukseli. W rywalizacji udział bierze 20 europejskich miast. W tym roku Wrocław zmierzył się m.in. z Paryżem, Mediolanem czy Atenami. Kapituła konkursu uznała Wrocław za miasto szybko rozwijające się i posiadające duży potencjał. Rocznie stolicę Dolnego Śląska odwiedza między 4 a 5 milionów turystów.

Kapituła konkursu uznała Wrocław za miasto z dużym potencjałem, które w ciągu ostatnich lat mocno postawiło na swój rozwój. Organizacja dużych przedsięwzięć, jak Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej – podkreśliła Wioletta Samborska, Dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki.