UPWr ma jedną z najlepszych zagranicznych studentek w Polsce

Autor: Michał Rypel

W konkursie Interstudent zwyciężyła studentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Laureatka przyjechała do stolicy Dolnego Śląska z Francji. Dlaczego to właśnie ją wyróżniono?

Safoura Reza jest członkinią Zarządu i wiceprzewodnicząca Samorządu Uniwersytetu Przyrodniczego. Udziela się także jako działaczka koła naukowego zwierząt egzotycznych i organizuje konferencje naukowe, a to tylko niewielka część aktywności studentki IV roku weterynarii. Safoura jest Francuską afgańskiego pochodzenia. Do Wrocławia przyjechała z Lyonu, od razu decydując się na podjęcie studiów w języku polskim. Obecnie zajmuje się także pracą naukową. Prowadzi badania nad ulepszeniem metod wykrywania pasożytów u psów. Jest także wolontariuszką w onkologicznej klinice weterynaryjnej. 

W tym roku do konkursu zostali zgłoszeni m.in. studenci z Ukrainy, Wietnamu, Kazachstanu, Albanii, Chin, Etiopii, Iraku, Kostaryki, Norwegii, Syrii, i Zimbabwe. Oprócz Satoury, wśród zwycięzców wyłonionych w tym roku znaleźli się również Aigerim Balkhashbayeva z Kazachstanu (z Uniwersytetu SWPS), Włodzimierz Lewoniewski z Białorusi (z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu), Justyna Pordzik z Niemiec (z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), Snehalbhai Patel z Indii (z Politechniki  Śląskiej) i Yasser Faraj z Arabii Saudyjskiej (ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego).

Konkurs Interstudent organizowany jest od 2009 roku. Kandydatów mogą zgłaszać rektorzy, samorządy i organizacje studenckie.