Nabór prac na 26. Wystawę Wrocławskiej Grafiki Użytkowej

Autor: Michał Rypel

Studenci instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr zapraszają na 26. Wystawę Wrocławskiej Grafiki Użytkowej. Lubisz kontakt z nowatorskim spojrzeniem na design? A może sam tworzysz? Tak, czy inaczej – nie może tam zabraknąć właśnie Ciebie.

Twórcy, którzy chcą zaprezentować swoje prace z dziedziny grafiki użytkowej, mogą składać je w sekretariacie Instytutu  DiKS (pokój 214), z wyjątkiem znaków, które można wysyłać drogą mailową, na adres 26.wwgu@gmail.com.  Prace można dostarczać do końca lutego.

Historia WWGU sięga 1966 roku, kiedy to zainicjował ją Kazimierz Rainczak. Planowano wystawę cykliczną, odbywającą się co dwa lata. Wówczas w pawilonie BWA w jej ramach zaprezentowano projekty min. Natalii LL czy Józefa Hałasa. Następna odsłona wydarzenia została zorganizowana po 50 latach i została nazwana 25. Wystawą Wrocławskiej Grafiki Użytkowej. Wszystko dzięki Fundacji 102, która oprócz zbieraniem prac zajęła się także stroną merytoryczną, organizując dyskusje. Ich próba wskrzeszenia wystawy także zakończyła się na organizacji zaledwie jednej edycji.