Z cyklu Współcześni Romantycy: „Ja” idealne i narcyzm w sieci

Autor: Michał Rypel

W każdej chwili niemal 25 proc. ludzkości korzysta z mediów społecznościowych. W związku z tym, w ramach cyklu „Współcześni romantycy”, zastanowimy się, jaki ludzie mają stosunek do własnego „Ja”, szczególnie w przestrzeni wirtualnej.

Dziś mamy nieograniczony dostęp do narzędzi, które pozwalają nam kreować się w świecie wirtualnym. Dzięki nim możemy przedstawiać się innym tak, jak sami chcielibyśmy być widziani. Z jednej strony taki układ niesie ze sobą wiele zalet – umożliwia promocę, budowanie marki i grup fanowskich – z drugiej nie łatwo jednak oprzeć się rozmaitym pokusom. W radykalnych przypadkach może to prowadzić nawet do uzależnienia.

Czym jest „Ja” idealne, wyjaśni psycholog, Jakub Kuś, wykładowca na Uniwersytecie SWPS prowadzący zajęcia z zakresu psychologii nowych technologii, psychometrii, metodologii badań psychologicznych oraz społecznej przestrzeni Internetu. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej, a także przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii.

"Współcześni romantycy" to nazwa cyklu wykładów organizowanych w wyniku współpracy Muzeum Pana Tadeusza oraz Uniwersytetu SWPS. 

Początek najbliższej sesji 13 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie Muzeum pana Tadeusza. Wstęp wolny. Zapisy mailowe pod adresem: zapisy@ossolineum.pl