Święto fanów kina post-apo w c.k. Zamek

Autor: Michał Rypel

To już po raz trzeci w Centrum Kultury Zamek będzie można uczestniczyć w spotkaniu filmowym "Kino Zamek". Tematem najbliższego pokazu jest świat postapokaliptyczny, czyli co to będzie, gdy wszystko się skończy?

Zwykle w kulturze popularnej post-apo łączy się z realiami po wojnie jądrowej, pandemii lub katastrofie ekologicznej. Ze znanego ludzkości otoczenia, Ziemia zamienia się w groźne środowisko, pełne straszliwych kreatur oraz przeżyłych, którzy stają się wrogimi wobec siebie samotnikami.

Pierwszy problem, który pojawia się na początku wielu książkowych i filmowych pozycji nurtu: przeżyć. Z jednej strony przystosowując się do niesprzyjających warunków, z drugiej wykorzystując to, co znaleźliśmy w gruzach zniszczonej cywilizacji. Centrum kultury Zamek zaprasza tym samym do wspólnego przeżycia najlepszych przygód w świecie post-apo.

Wraz z Okiem Kruka zapraszamy do "Kina Zamek" na pokaz poświęcony filmom w konwencji postapokaliptycznej. Ostateczny harmonogram pokazu zaprezentowany zostanie dopiero na miejscu, w dniu wydarzenia. 

Początek 27 stycznia o godz.19. Na seans obowiązują rezerwacje pod adresem info@zamek.wroclaw.pl.