A_GIM, Urbanski i Baasch po raz pierwszy zagrają razem!

Autor: Michał Rypel

Przed nami część finałowa festiwalu Moico Enjoy Music #6. W najbliższy piątek w klubie D.K. Luksus zagra dla nas czołówka polskiej sceny muzyki elektronicznej: A_Gim, Urbanski oraz Baasch. Wstęp wolny.

Szósta edycja festiwalu Moico Enjoy Music dobiega końca. Na jej zakończenie organizatorzy przygotowali porcję mocnej, rytmicznej, przepełnionej energią muzyki. Na jednej scenie spotkają się cenieni polscy producenci, którzy podbijają zagraniczne rynki. Rodzima scena elektroniczna ma się bardzo dobrze i o tym będzie można się przekonać już 15 listopada w klubie D.K. Luksus. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Wystąpią:

A_GIM jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. Tworząc grupę Őszibarack, od 2004 roku wydał cztery albumy, w międzyczasie jako producent współpracował z zespołem Husky, a także współtworzył projekt Nervy. Występował na wielu zagranicznych festiwalach m.in.: Eurosonic czy Europavox.

Dziś kontynuuje działania Nervów w pojedynkę, wspierany przez sekcję dętą, z którą w maju tego roku występował na żywo w kultowym berlińskim Berghain. A_GIM to też producent, który chętnie wciela się w rolę remiksera, biorąc na warsztat m.in. kompozycje Noviki, Hey czy Baascha.

Urbanski – polski producent muzyczny, sound designer, czarodziej dźwięku. Rok temu został nominowany wraz z zespołem RYSY do Fryderyka 2016 za debiutancki album 'Traveler'. Obecnie koncentruje się na solowym projekcie URBANSKI, poprzez który jeszcze głębiej eksploruje inspiracje muzyką techno. Razem z Justyną Święs nagrał utwór promujący nowy serial AXN „Ultraviolet”.

Podczas piątkowego występu zaprezentuje nam materiał z nowego albumu "Selected Works". Utwory nagrane w ramach odpoczynku od tworzenia muzyki do telewizji lub teatru, okazały się najbardziej szczere i osobiste. Układając tracklistę 'Selected Works', Urbanski wybrał najbardziej dopracowane brzmieniowo produkcje z lat 2011 − 2017.

Baasch to jeden z najciekawszych twórców polskiej sceny elektronicznej. Jego muzykę wyróżnia niski, hipnotyzujący wokal, wprowadzający w mroczne przestrzenie, ale także melodyjne, przebojowe kompozycje. Oprócz elektroniki w muzyce Baascha obecne są „żywe” instrumenty − perkusja i skrzypce.

Znany z charyzmatycznych występów Baasch otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup. Grał na najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju: Open'er, Audioriver Festival, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival. Skomponował muzykę do filmu Wasilewskiego "Płynące Wieżowce”, zyskując międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej.

Moico Enjoy Music #6 – tegoroczna edycja

Od 17 listopada wrocławski dostawca internetu zaprasza publiczność na cotygodniowy koncert. Mieliśmy już okazję poznać muzyczną interpretację filmu „Koyaanisqatsi”, którą zaprezentowała nam belgijska grupa We Stood Like Kings. Po raz pierwszy Moico wspólnie z Tonami przygotowało dla fanów dźwięków darmowe warsztaty muzyczne, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponadto uczestnicy festiwalu bawili się podczas Silent Disco, które odbyło się jednocześnie w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu i w Kinie Odra w Oławie. Obie imprezy połączył streaming. Ostatni koncert był dedykowany dla fanów indie-rocka: zagrała brytyjska grupa Milburne.

Więcej informacji o nadchodzącym wydarzeniu w ramach Moico Enjoy Music #6 dostępnych jest na stronie www.moico.pl [link] oraz na Facebooku [https://www.facebook.com/EnjoyMoico/ link].

Moico – działający we Wrocławiu dostawca szerokopasmowego internetu światłowodowego, telewizji i usług telefonicznych. Moico jest operatorem sieci Internet Union S.A., notowanej na NewConnect. Zasięg sieci Internet Union obejmuje Wrocław, Oławę oraz kilka gmin ościennych. Jako pierwszy operator w Polsce udostępnił w standardowej ofercie internet o przepustowości 1000 Mb/s. Moico działa na polskim rynku od 2011 roku.