Ruthven ft. A.K. Paul – Evil

Autor: Mikołaj Kierski

Zapewne wielu z fanów, którzy półtora roku temu podali swój numer na stronie Paul Institute (nowo założonej wówczas inicjatiwie enigmatycznych braci Jaia i A.K. Paulów), zdążyło już zapomnieć o całym przedsięwzięciu. Wyobrażam sobie więc ich zdziwienie, gdy pod koniec listopada dostali SMSy informujące ich o pierwszych utworach wydanych przez tą platformę. Premierowym wydawnictwem w katalogu Paul Institute został podwójny singiel – z jednej strony otrzymujemy Mystery Fabiany Palladino, której przy tej piosence pomógł Jai (po raz pierwszy od czterech lat możemy usłyszeć jego głos na nagraniu muzycznym), a z drugiej Evil Ruthvena, na którym część produkcji spadło na barki drugiego z braci. Z tej współpracy powstała genialna funkowo-soulowa hybryda, która w dodatku odnosi się do stylistyki lat osiemdziesiątych.