Startuje projekt “Nauka ratuje życie”

Autor: Michał Rypel

Firma Roche na co dzień zajmuje się wdrażaniem innowacji w sferze ochrony zdrowia. Teraz, przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik organizuje akcję, która będzie łączyła jej normalną działalność z funkcją edukacyjną. Skorzystają na tym najmłodsi, ciekawi wpływu nauki na rozwój m.in. medycyny.

Już 29 listopada odbędzie się uroczysta inauguracja projektu "Nauka ratuje życie". Podczas wydarzenia przedstawione zostaną szczegółowe założenia przedsięwzięcia. Dodatkowo będzie można obejrzeć pierwszą innowacyjną salę podań leków biologicznych. Będzie to także okazja, by porozmawiać z pacjentami, personelem szpitala oraz przedstawicielami władz.

Projekt zakłada stworzenie w szpitalach przestrzeni, w których dzieci i młodzież będą mogły uczyć się o wpływie innowacji na obszar zdrowia. Miejsca te mają inspirować do twórczego myślenia oraz rozwijania zainteresowań odkryciami naukowymi.

Wydarzenie odbędzie się 29 listopada w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Początek o godzinie 11.00.