Eksperci opowiedzą o smogu na Politechnice Wrocławskiej

Autor: Michał Rypel

Powszechnie wiadomo, że smog to zjawisko szkodliwe i trzeba z nim walczyć (choć są od tego wyjątki…). Jednak żeby pokonać wroga, trzeba go najpierw dokładnie poznać. Dlatego, wychodząc naprzeciw programowi antysmogowemu wrocławskiego magistratu, Politechnika Wrocławska zaprasza na cykl otwartych spotkań z ekspertami, którzy pomogą nam zrozumieć problem i wypracować odpowiednie rozwiązania.

Pierwsze z nich, związane z tematem nowoczesnych technologii odbędzie się już 28 listopada. Uczestnicy usłyszą m.in. o prowadzonym na PWr przedsięwzięciu dr. Bartłomieja Szyji z Wydziału Chemicznego. Zajmuje się badaniami mającymi na celu stworzenie "sztucznego liścia" – obiektu z grafenu, który będzie – podobnie jak prawdziwe rośliny – przetwarzał dwutlenek węgla. Początek o godz. 16.00 w sali 007 Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznego.

Drugi panel poświęcony wpływowi smogu na nasze zdrowie odbędzie się 5 grudnia, a podczas trzeciego, zaplanowanego na tydzień później, będzie można przyjrzeć się skutkom smogu widzianym w społeczeństwie.

Zwieńczeniem cyklu będzie stworzone na jego bazie opracowanie, które następnie zostanie przekazane władzom miejskim i wojewódzkim.

Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Prelekcje będą tłumaczone na język migowy.

Szczegóły na stronie www.pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/przed-nami/wroclaw-w-smogu-i-debata-na-politechnice-wroclawskiej-315.html