Szkolenie z przedsiębiorczości na Politechnice Wrocławskiej

Autor: Michał Rypel

Jak wynika z badań prowadzonych na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, główną przeszkodą, która staje na drodze polskich przedsiębiorców są zawiłe przepisy gospodarcze. Dlatego ważne, by studenci wiążący przszłość z taką działalnością poznali podstawy prawne. 

Z takiego założenia wychodzi Polska Fundacja Przedsiębiorczości, która wraz z Bankiem Zachodnim WBK i Santander Universidades organizuje następną edycję darmowych szkoleń. Spotkanie organizowane w ramach Akademickich Firmowych Rewolucji będzie związane z tematem: „Otworzyłem działalność gospodarczą i co dalej? Jak zorganizować i prowadzić własną firmę – kompendium wiedzy dla początkujących”.

Szkolenia będą dotyczyły m.in. wystawiania faktur VAT, zasad zatrudniania pracowników oraz przepisów podatkowych. Poprowadzi je Justyna Maćkowiak – doradca gospodarczy i specjalista w dziedzinie prawa podatkowego.

Początek wydarzenia 27 listopada o godz. 9.00 w sali 214 w Strefie Kultury Studenckiej. Zapisów należy dokonywać poprzez formularz internetowy.