6. edycja Moico Enjoy Music – odkrywaj i twórz muzykę

Autor: Michał Rypel

Szósta edycja Moico Enjoy Music #6 jest tuż za rogiem. Hasło tegorocznej odsłony brzmi "Odkrywaj i Twórz Muzykę”. Przy jej okazji organizatorzy odświeżyli formułę imprezy, w ramach której nie tylko będziemy mogli uczestniczyć w koncertach, ale także po raz pierwszy wziąć udział w warsztatach z zakresu produkcji muzycznej oraz Silent Disco.

Wydarzenie organizowane od sześciu lat we Wrocławiu cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i za każdym razem przybliża publiczności nowe, ciekawe zespoły. To tutaj swoją karierę rozpoczęły duety Xxanaxx czy Coals. Podczas tegorocznej edycji festiwal został podzielony na dwie części – Odkrywania i Tworzenia Muzyki. Cykl wydarzeń zakończy finał 15 grudnia.

ODKRYWAJ

Koncerty

W tym roku każdy miłośnik muzyki będzie mógł wybrać coś dla siebie. We wrocławskim klubie D.K. Luksus zagrają artyści prezentujący różne style i wrażliwość muzyczną. Zaplanowane są trzy koncerty:

17 listopada: We Stood Like Kings, czyli czwórka artystów z Belgii przedstawi swoją muzyczną post-rockową interpretację filmu „Koyaanisqatsi” w reżyserii Godfreya Reggio, przedstawiającego niezwykłe obrazy Ziemi i ludzi z roku 82’.

2 grudnia: Milburn − legendy indie-rocka prosto z brytyjskiego miasteczka Sheffield zaprezentuje swój świeżo wydany album „Time”. Wraz z kumplami z Arctic Monkeys tworzyli scenę na swoim podwórku, a nawet na początku swojej kariery zaprosili ich jako swój support. Kapela reaktywowała się w 2016, po 8-letniej przerwie w działalności, co było sporym zaskoczeniem dla fanów.

15 grudnia: Finał Moico Enjoy Music #6 − zagra czołówka polskiej sceny elektronicznej: Baasch, który w tym roku wydał swój drugi autorski album „Grizzly Bear With A Million Eyes", A_gim w kwietniu zadebiutował swoją EP-ką „Votulia” oraz Urbański, którego solowy album ukazał się nakładem U Know Me Records w lipcu tego roku.

Silent Disco

W tym roku po raz pierwszy MEM odbędzie się w dwóch miastach. Od początku września internet oraz telewizja Moico dostępne są także w Oławie i to tutaj odbędzie się jedno z wydarzeń – Silent Disco. 30 listopada organizatorzy za pomocą internetu połączą razem dwa miasta: Wrocław i Oławę, aby zrobić jedną, wspólną imprezę.

Uczestnicy będą mogli potańczyć do wybranej przez siebie muzyki w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz w Kinie Odra w Oławie. Jest to niepowtarzalna szansa, żeby pobawić się w kinach i móc pozdrowić oraz zobaczyć uczestników z drugiego miasta. Podczas imprezy odbędzie się streaming w KNH z transmisją wydarzenia w Oławie, a w Kinie Odra pokażemy, jak bawią się uczestnicy Silent Disco we Wrocławiu. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. W Kinie Nowe Horyzonty zagrają Spisek Jednego i Wojtek Furmaniak, a w Oławie Novicky oraz Boryn.

TWÓRZ

W tym roku MOICO wspólnie z Tonami – wrocławską pracownią dźwięków przygotowało warsztaty muzyczne. Pod czujnym okiem ekspertów takich jak Spisek Jednego, Da Vosk Docta, An On Bast i vj emiko poznamy proces tworzenia muzyki, sekrety DJ’skiego rzemiosła czy tajniki VJ’ingu. Aby wziąć udział w bezpłatnych zajęciach należy przesłać zgłoszenie na adres social@moico.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz wybrany temat zajęć. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji dostępnych jest na www.moico.pl oraz Facebooku www.facebook.com/EnjoyMoico.