Addison Groove zasila line-up 9. edycji WROsound Festival

Autor: Michał Rypel

Addison Groove, brytyjska ikona muzyki bass i twórca Footcrab – jednego z najlepszych kawałków ostatniej dekady, zagra we Wrocławiu w ramach 9. edycji festiwalu WROsound (1-2 grudnia) pod kuratelą Marcina Cichego. W Imparcie wystąpią także m.in. Alex Smoke, Lone i Long Arm oraz Coals, Kroki, Janka i Normal Bias. Bilety i karnety w sprzedaży.

Addison Groove (Antony Williams) zaistniał na scenie muzycznej pod pseudonimem Headhunter. Wydając albumy oraz single na winylach 12" pod egidą kultowej wytwórni Tempa, artysta osiągnął status legendy na scenie dubstepowej. Jego wyjątkowe utwory zostały wydane przez label aż siedem razy – do tej pory jedynym artystą, któremu udał się ten wyczyn był Skream. W 2010 roku, pod pseudonimem Addison Groove, Williams wypuścił na świat jeden z najlepszych utworów ostatniej dekady. Footcrab stał się fenomenem, zbierając świetne recenzje krytyków i osiągając komercyjny sukces na scenach dance, house i techno. Muzyka Addisona Groove’a, czerpiąca wpływy ze scen footwork i juke w Chicago, miała kolosalny i bezprecedensowy wpływ na scenę muzyki bass w Wielkiej Brytanii. Artysta wystąpi we Wrocławiu 2 grudnia.

1 i 2 grudnia Impart zamieni się w wypełnioną niecodziennymi brzmieniami przestrzeń klubową z trzema scenami i chillout roomem. Bilety na jeden z festiwalowych dni i karnety na cały festiwal dostępne są w przedsprzedaży w limitowanej puli w cenie 30 zł za dzień i 50 zł za karnet. Po jej wyczerpaniu odpowiednio – 40 i 60 zł. W czasie imprezy wejście na koncerty kosztować będzie 50 (bilet jednodniowy) i 80 zł (karnet). Bilety dostępne są w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17), na stronach www.wroclaw2016.plwww.impart.art.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt, Saturn).

Addison Groove: www.fb.com/addisongroove/, www.earth-agency.com/artists/addison-groove/
Nowa EP’ka [18.10.2017 r.]: www.discogs.com/Addison-Groove-Bim-Sanga-Where-Are-The-People-EP/release/11026315