Projekt AZON – konferencja na PWr

Autor: Michał Rypel

AZON to Atlas Zasobów Otwartej Nauki, który powstaje na Politechnice Wrocławskiej. Znajdą się tam tysiące materiałów naukowych, skrypty, książki, filmy, nagrania audio i modele 3D. Na czym dokładnie polega ten projekt i jak będzie działał?

Już w czwartek, 9 listopada na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się konferencja, w trakcie której rozjaśnione zostaną zasady działania platformy informacyjnej AZON. Celem platformy jest popularyzacja badań i ich praktycznych zastosowań, także w biznesie czy innych dziedzinach życia. Każdy zainteresowany skorzystaniem z bazy będzie mógł to zrobić całkowicie bezpłatnie.

W projekt angażują się: Politechnika Wrocławska, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Poczatek spotkania o godz. 9.30 w Centrum Historii Zajezdnia Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. By wziać udział w wydarzeniu należy najpierw zarejestrować się on-line.