I ty możesz zostać aniołem wiedzy

Autor: Michał Rypel

Szkoła to nie wszystko. Z takiego założenia wychodzą twórcy Stowarzyszenia Anioły Wiedzy, chcący przychodzić z nauką jak najbliżej najmłodszych. Dzięki temu dzieci, które niekoniecznie mogą liczyć na drogie korepetycje, mają szansę na udział w indywidualnych spotkaniach z nauczycielami.

Obecnie organizacja poszukuje wolontariuszy, bo to są trzonem tego przedsięwzięcia. Każdy z nich ma swoich podopiecznych, z którymi spotyka się na zajęciach związanych z jego specjalizacją i zainteresowaniami. Chodzi nie tylko o wiedzę z zakresu matematyki, języka polskiego czy geografii, ale także np. tańca, muzyki.

Oferta Aniołów Wiedzy kierowana jest w szczególności do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki pracy wolontariuszy dzieci z takich domów mogą liczyć na dodatkowe zajęcia, poszerzające ich wiedzę i pasje. Obecnie stowarzyszenie współpracuje z czterema szkołami we Wrocławiu oraz z jedną placówką w Poznaniu i Opolu. Przeważnie zajęcia są prowadzone w mieszkaniach uczniów, jednak gdy jest to niemożliwe, wolontariusze mogą spotykać się z podopiecznymi w miejscach publicznych lub we własnych mieszkaniach. 

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do Aniołów Wiedzy, szczegóły związane ze współpracą oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz pod adresem www.aniolywiedzy.pl/dla-wolontariuszy.

Na naszej antenie gościliśmy przedstawicieli stowarzyszenia, którzy w "Magazynie Popołudniowym" przybliżyli szczegóły swojej działalności.