Wszystko o próchnicy na Uniwersytecie Medycznym

Autor: Michał Rypel

W ramach Światowego Dnia Przyszłości Wolnej od Próchnicy pracownicy oraz studenci Uniwersytetu Medycznego spotkają się z mieszkańcami Wrocławia. Będą im służyć informacjami związanymi z profilkaktyką tego schorzenia. 

Za akcją stoją władze Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej. Organizowane przez nie, otwarte spotkanie kierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych oraz seniorów. Eksperci oraz członkowie Kół Naukowych działających przy Katedrze 14 października zorganizują razem dużą poradnię z zakresu profilaktyki próchnicy i higieny jamy ustnej.

Święto zostało zapoczątkowane w ubiełym roku przez Sojusz dla Przyszłości Wolnej od Próchnicy. Organizacja ta, zrzeszająca nie tylko stomatologów, ale ludzi, którym bliskie są jej cele, powstała w celu zwiększania świadomości o próchnicy zębów oraz skutkach jej lekceważenia. Działania tej grupy wychodzą także poza temat próchnicy, skupiając się także na metodach leczenia ubytków próchnicowych.

Światowy Dzień Przyszłości Wolnej od Próchnicy na Uniwersytecie Medycznym będzie miał miejsce 14 października w holu Biblioteki Głównej UMW między godz. 12.00 a 14.00.