Na UWr otwarto Poradnię Psychologiczną dla Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością.

Autor: Michał Rypel

11 października w Oratorium Marianum miała miejsce uroczystość związana z obchodami 50-lecia istnienia Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Przy okazji rocznicy otwarto nowe miejsce dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami, w którym mogą szukać pomocy specjalistów z zakresu psychologii.

Miejsce pomocy psychologicznej otwarto z myślą o studentach, którzy np. przeżywają rozłąkę z domem lub chcą zrozumieć zachowanie swoje lub innych. Jak zapewniają władze uczelni, psycholog pracujący w poradni przeanalizuje problem oraz pomoże nam zaplanować kolejne kroki. Z czasem poradnia ma służyć nie tylko jako pomoc psychologiczna, ale także miejsce nauki – mają tam być prowadzone zajęcia dydatktyczne.

Zapraszamy osoby, które słabiej radzą sobie ze stresem, czują się przeciążone problemami rodzinnymi lub trudno porozumieć im się z rówieśnikami; takie, które obawiają się nowego środowiska, przeżywają stany niepokoju, a nawet lęku– mówi dr Alina Czapiga – Rozpoczęcie studiów jest często pierwszym krokiem do samodzielności, wiąże się z nowymi doświadczeniami, obowiązkami: nauką, planowaniem zadań oraz ich realizowaniem – dodaje. 

​Psycholog będzie pełnił dyżur w środy od godz. 15.30. Przed wizytą obowiązuje rejestracja mailowa, którą należy wysłać na adres:  alina.czapiga@uwr.edu.pl. Poradnia znajduje się w Biurze Zespołu ds. Obsługi Studentów i Doktorantów z Niepełnosprawnością, przy ul. Kuźniczej 49/55 (pokój 18). 

Podobne usługi są dostępne również dla studentów m.in. Politechniki Wrocławskiej (poradnia psychologiczna w akademiku T-22, szczegóły), Uniwersytetu Przyrodniczego (Poradnia Rozwoju Osobistego w Domu Studenckim „Talizman”, e-mail: poradnia-rozwoju@up.wroc.pl) oraz Uniwersytetu EKonomicznego (kontakt pod adresem psycholog@ue.wroc.pl)

Regulamin korzystania z poradni można znaleźć na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego.