Dyskusja o ekologii miejskiej na Politechnice Wrocławskiej

Autor: Michał Rypel

We Wrocławiu dużo mówi się obecnie o ekologii. Władze miasta zapowiedziały niedawno ponowny udział w konkursie na Zieloną Stolicę Europy. Nad tym, jakie ta akcja ma znaczenie nie tylko dla środowiska, ale i mieszkańców głowią się urzędnicy, aktywiści, a nawet naukowcy, tacy jak noblista, prof. Zbigniew Kundzewicz. W tematykę z tym związaną wpisuje się również nadchodzące spotkanie na Politechnice Wrocławskiej. Tam poznamy nie tylko pomysły, ale i realne działania.

Polska boryka się z problemem niższej jakości powietrza w większych miastach. Od kiedy wiedza ta stała się powszechna, coraz częściej słychać głosy nawołujące o zmiany w sposobie, w jaki dbamy o środowisko naturalne. W związku z tym i innymi problemami powstał pomysł na zorganizowanie konferencji IATI Monday Business Meeting „Zielone miasto”. Jednymi z głównych tematów poruszanych podczas spotkania będą: rewitalizacja przestrzeni miejskiej, gospodarka odpadowa i recykling oraz budownictwo energooszczędne. Podczas wydarzenia przed publicznością zaprezentują się osoby stojące za nowoczesnymi pomysłami lub działaniami, majacymi na celu ochronę środowiska.

Jak przyznają organizatorzy, celem spotkań IATI Monday Business Meeting jest m.in. nawiązanie i zacieśnienie współpracy pomiędzy naukowcami, przedsiębiorcami, parkami technologicznymi, klastrami czy organizacjami pozarządowymi. Istotna jest także promocja planowanych i realizowanych projektów naukowych i przełomowych rozwiązań.

Spotkanie odbędzie się w budynku D-21 (pl. Grunwaldzki 11) w sali 007. początek o godz. 12.00.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem adres dorota.taraszewska-zalipska@iati.pl lub pod numerem telefonu +48 71 3204767.