Konkurs: twoje ulubione drzewo Wrocławia

Autor: Michał Rypel

Na świecie jest ich ponad 60 tysięcy gatunków. Są nie tylko pożyteczne, ale bardzo często czarują swoim wyglądem. 10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji urząd miasta Wrocław organizuje konkurs dla mieszkańców. Zadanie jest proste – należy zrobić zdjęcie swojego ulubionego albo najpiękniejszego swoim zdaniem drzewa w mieście.

Światowy Dzień Drzewa miał swoje początki w USA. Pomysłodawcą święta jest Julius Sterling Morton, amerykański sekretarz rolnictwa, który w 1872 r. zaapelował, by właśnie w ten dzień każdy, kto może, posadził drzewo. Jego idea przypłynęła do Europy dopiero w połowie ubiegłego wieku. Świeto spodobało się Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa. W Polsce regularny Dzień Drzewa obchodzimy od 2002 r. Dziś wydarzenie to kojarzy się z wzrostem świadomości i wrażliwości na naturę. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy zrobić zdjęcie wybranemu wrocławskiemu drzewu, opisać miejsce, w którym je wykonaliśmy i wysłać je organizatorom za pomocą formularza internetowego. Swoje porpozycje nadsyłać można do 16 października do godz. 20.00. Głosowanie na zebrane prace potrwa od 17 do 21 października. Pięcioro zwycięzców z największą liczbą głosów zdobędzie Leksykon zieleni Wrocławia i voucher do Afrykarium (ważność 90 dni), a kolejne pięć osób bilet wstępu do Hydropolis.

Więcej informacji na stronie konkursu