Prace niemieckich studentów na wrocławskiej ASP

Autor: Michał Rypel

Wymiana między uczelniami nie musi dotyczyć tylko studentów, ale również ich dzieł. Na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu już niebawem zobaczymy prace artystów z Uniwersytetu Sztuki w Brunszwiku. Współpracujące od dawna uczelnie uczczą w ten sposób  zakończenie wspólnego projektu wystawienniczego.

Do stolicy Dolnego Śląska przybędą ilustracje, fotografie, projekty filmowe, typograficzne i graficzne studentów Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Sztuki w Brunszwiku. Wrocławianie będą mieli okazję przyjrzeć się 120 analogowym i cyfrowym pracom z zakresu projektowania książki, grafiki wydawniczo-reklamowej, identyfikacji wizualnej i grafiki interaktywnej. Znajdą się wśród nich także instalacje audiowizualne czy animacje 2D i 3D.

Otwarcie wystawy uświetnią swoją obecnościąm m.in. prezydent partnerskiej uczelni, Vanessa Ohlraun oraz jej pracownicy, w tym przedstawiciele pracowni ilustracji, typografii czy projektowania graficznego. Uroczystości towarzyszyć będzie także przedstawienie publikacji pt. "HBK – ASP audiovisueller Dialog – dialog audiowizualny", podsumowującej niemal 25-letnią współpracę artystyczno-naukową obydwu uczelni.

Wernisaż wystawy będzie miał miejsce 18.10.2017, godz. 17:00 w Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Prace studentów HBK oglądać będzie można do końca października.