Schroniska dla roślin

Autor: Michał Rypel

Od 9 października przez 4 poniedziałki, w wybranych punktach Wrocławia mieszkańcy będą mogli wymienić się roślinami ogrodowymi i ozdobnymi. Organizowany po raz pierwszy projekt "Schronisko dla roślin" to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta oraz Zarządu Zieleni Miejskiej. Ma on na celu stworzenie miejsc, w których każdy zainteresowany będzie mógł zostawić niepotrzebną roślinę lub zabrać już oddaną. O zaletach akcji mówiła Agnieszka Cybulska-Małycha z Departamentu Zrównoważonego Rozwoju.

 

"Schronisko dla roślin" odbędzie się w terminach: 9 października w godz. 15.00-18.00 w Parku Zachodnim, 16 października w godz. 15.00-18.00 przy Kilimandżaro, 23 października w godz. 15.00-18.00 w Parku Wschodnim oraz 30 października w godz. 15.00-18.00 przy Wzgórzu Andersa.

Przed wyjściem do jednego z zorganizowanych puntów należy jednak odpowiednio przygotować rośliny. Ważne, by rośliny były przynoszone w doniczkach oraz świeżo podlane. W miejscu odbioru rośliny będą badane oraz oznaczane według gatunku i siedliska, co pomoże ich przyszłym właścicielom dokonać odpowiedniego wyboru. Osoby oddające zyskują pierwszeństwo w wyborze roślin do odbioru. Mimo to, możliwość zabrania rośliny będzie przysługiwała każdemu.

Dodatkowo w stworzonych punktach będzie można skorzystać z porad fachowca, który podpowie np. w jakim miejscu posadzić roślinę, która nam się spodobała.