MIASTOmovie po raz 5. we Wrocławiu

Autor: Michał Rypel

 

Właśnie poznaliśmy cały program 5. edycji MIASTOmovie. W tym roku wydarzenie poświęcone będzie zagadnieniu sąsiedztwa. Wśród atrakcji są m.in. spotkania z ekspertami, bazar książek o architekturze i miejskie spacery. Od 17 do 22 października dzięki najróżniejszym mediom wrocławianie będą mogli poznawać najróżniejsze strony miejskości. Na uczestników czekają pokazy filmowe w Kinie Nowe Horyzonty, spotkania autorskie oraz koncerty.

18 października w księgarni Tajne Komplety odbędzie się spotkanie z Kamilem Bałukiem i Stasią Budzisz-Cysewską. Dzień później przeniesiemy się do nieco większych miast, niegdyś stolic wojewódzkich, których losy przybliży, ponownie w Tajnych Kompletach, Filip Springer. Wystąpienie reportażysty będzie związane z tematem książki jego autorstwa pt. "Miasto archipelag. Polska mniejszych miast", która w ubiegłym roku ukazała się nakładem Wydawnictwa Karakter.

W festiwalową sobotę (21.10) centrum wydarzeń będzie Muzeum Architektury. Między 11:00 a 18:00 odbywać będą się tam po raz pierwszy targi książki o architekturze i mieście, BAZARCH. Tego samego dnia o godzinie 16:00, na zaproszenie Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA w muzeum wystąpi Mark Davy – założyciel Futurecity, jednej z czołowych brytyjskich firm zajmujących się doradztwem w zakresie miastotwórczej roli kultury.

22 października będzie miał miejsce finał festiwalu. Uczestnicy zaczną od zwiedzania pamiętających XIX wiek ołbińskich ogródków działkowych wraz z Albertem Miściorakiem. Następnie coś dla najmłodszych – warsztaty "Sąsiedzki poranek" w Centrum Sztuki WRO oraz późniejsze "Nagrywanie Świata" organizowane w Nowych Horyzontach we współpracy z projektem TONY. Imprezę zakończy pokaz filmu „Czas pokaże” połączony ze spotkaniem z jego reżyserem, Andreasem Voigtem.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie MIASTOmovie.pl.