City Sounds wraca do Starej Piwnicy – inauguracja sezonu

Autor: Michał Rypel

W kwietniu tego roku w ramach wrocławskiego cyklu City Sounds sceną zawładnęły wokalistki w koncercie „Kobiety mają głos!", teraz czas na jesienną edycję, którą otworzą Buslav, Lor i Baasch. Wszystko na deskach klubu Stara Piwnica już 7 października. 

Buslav to multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Wyjątkowy charakter jego twórczości wynika ze świadomego i szczerego podejścia do muzyki. Wydany w ubiegłym roku, jego debiutancki album pt. Buslav to projekt mówiący o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach ujętych w niebanalne dźwięki.

Lor to kwartet tworzony przez utalentowane krakowianki: Julię Skibę (komponuje i gra na pianinie), Paulinę Sumerę (pisze teksty), Jagodę Kudlińską (śpiewa) i Julię Błachutę (gra na skrzypcach). Muzyka dziewczyn cechuje się poetyką i intymnością, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, a także głębokim i przejmującym wokalu. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, Sóley, Agnes Obel, czy Birdy.

Edyta Górecka, choć na plakatach figuruje jako solistka, tworzy razem z przyjaciółmi: Radkiem, Rafałem, Bartkiem i Michałem. Ich wspólną przygodę rozpoczął ogrodowy koncert zagrany tylko dla znajomych. Kolejnym krokiem był udział i wygrana w dwóch  konkursach: Skoda Auto Muzyka z ramienia Katarzyny Nosowskiej i Krakowskie Synestezje. Sami przyznają, że najbardziej inspirują się brytyjską muzyką gitarową, przestrzenią islandzkich kompozycji i lekkością akustycznych brzmień. W marcu tego roku razem wydali swoją debiutancką EPkę "Portrety". 

Seria imprez City Sounds od 2011 roku prezentuje wrocławianom przede wszystkim najnowsze oblicza muzyki klubowej. Na początku cykl gościł takie gwiazdy, jak Submotion Orchestra, GusGus, czy Us3. Z biegiem lat City Sounds gościło artystów tworzących m.in. hip hop, trip hop, soul, elektronikę, ambitny pop, taneczną mieszankę klubowych rytmów, jazzu i niezbyt inwazyjną alternatywę.

Otwarcie sezonu jesiennego już 7 października o godz.20.00 w klubie Stara Piwnica
bilety: 20 zł – 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł – w dniu koncertu