Studenci PWr bohaterami akcji “Pokolenie W”

Autor: Michał Rypel

Na co dzień mówi się o różnych pokoleniach, takich jak "pokolenie z lat 90-tych" lub o nieco młodszych "millenialsach". Urząd miejski Wrocławia odnalazł jeszcze jedną grupę, którą nazwał Pokolenie W. Należą do niej osoby studiujące oraz planujące naukę we Wrocławiu. Magistrat promuje w ten sposób stolicę Dolnego Śląska jako najlepsze miejsce do studiowania.

Udział w kampanii bierze dziesięć publicznych uczelni mających placówki we Wrocławiu. Wraz z władzami miasta będą one zachęcać młodych ludzi z całej Polski, by po maturze naukę kontynuowali właśnie tam. Do promocji dołączyli także studenci i obiecujący młodzi naukowcy studiujący na wrocławskich szkołach wyższych. Wśród nich znaleźli się także reprezentanci politechniki Wrocławskiej: Wojciech Wodo – doktorant na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, Magdalena Bożek – studentka Wydziału Inżynierii Środowiska oraz Jerzy Łątka Leszek Orzechowski – doktoranci na Wydziale Architektury.

W ramach projektu Pokolenie W ogłoszono także konkurs dla osób związanych z Wrocławiem, mających chęć pochwalić się działaniami zrealizowanymi w mieście. Więcej o konkursie tutaj. Kampania potrwa do końca listopada 2017 r.