Wrocław Meets Africa: King Ayisoba / Czarny Latawiec / DJ Ryan R

Autor: Michał Rypel

King Ayisoba – pochodzący z ghany wykonawca muzyki tradycyjnej przybędzie do Wrocławia na jedyny koncert w Polsce. Występ będzie promował płytę 1000 Can Die, za której produkcję odpowiada Arnold "Zea" de Boer z zespołu The Ex. To mieszanka muzyki elektronicznej i lokalnego, charakterystycznego dla Ghany hip-hopu (zwanego hiplife). Koncerty Afrykanina porównywane są do szamańskiego rytuału. Dla wrocławskiej publiczności King wraz z zespołe zagra 28 października na deskach Impartu w ramach imprezy Wrocław Meets Africa. Bilety w sprzedaży.

Siłą Ayisoby jest charyzma widoczna w samym jego fascynującym wizerunku. To, czym zwraca na siebie uwagę, to także styl gry na, przypominającym swoim kształtem bajno, instrumencie kologo. Interesujący jest również fakt, że artysta śpiewa w kilku językach, zarówno w frafra i twi, jak i w łamanym angielskim. Szczerość i naturalność artystów afrykańskich w zetknięciu z naszym konsumpcyjnym światem daje doświadczenie obcowania z czymś więcej, z pierwotną energią, którą artyści przywiozą do nas prosto z Ghany. To niemal doświadczenie szamańskiego rytuału, w którym afro-beatowy trans, śpiew wokalisty i naturalne dźwięki wydobywane przez afrykańskie instrumenty przeniosą nas do świata magicznego – zapowiada Marek Gluziński z Biura Wrocław 2016.

Występowi artystów z Ghany towarzyszyć będzie DJ’s party w sali kameralnej Impartu, która zamieni się w tropikalny klub taneczny, w którym zaprezentują się Czarny Latawiec i DJ Ryan R.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/246614819195255/