Zbliżają się XI Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Autor: Michał Rypel

Wrocławianie już po raz 11 będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, zasięgnąć porady specjalistów i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu edukacji zdrowotnej. Wszystko to już 23 i 24 września na Wyspie Słodowej podczas XI Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. To wydarzenie dla wszystkich, również dzieci, na które czekać będą gry oraz konkursy. Dodatkowo zaplanowano także maraton fitness, grę terenową  oraz wiele więcej. W ramach jedenastej edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Organizatorami wydarzeń są Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Przez cały weekend na wszystkich zainteresowanych będą czekać specjaliści, m.in. dermatolodzy, fizjoterapeuci, pielęgniarki, psychologowie, neurologopedzi, dietetycy, socjoterapeuci, a także terapeuci uzależnień. Za darmo prowadzone będą również profilaktyczne badania znamion na skórze, poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, analizy składu ciała i prawidłowej postawy ciała. Na miejscu pojawią się także praktycy masażu leczniczego i krioterapii częściowej.

Jak wiadomo zdrowy styl życia to nie tylko badania, ale także aktywność fizyczna. W niedzielę o godz. 15:00 z myślą o zdrowym ciele i duchu poprowadzony zostanie dwugodzinny maraton fitness. Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia to również okazja, by pomagać innym. W związku z tym na Wyspie Słodowej stanie krwiobus, gdzie będzie miała miejsce honorowa zbiórka krwi. Na miejscu pojawi się także stanowisko DKMS, gdzie każdy będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.