Before Ambientalny we Wrocławiu

Autor: Michał Rypel

Już w listopadzie odbędzie się wyjątkowy Before Ambientalny, czyli zapowiedź tegorocznego Fetiwalu Ambientalnego, który odbędzie się w dniach 9-10 grudnia we Wrocławiu. 4 listopada w Klubie Formaty zagrają Loscil i Subheim. Początek o godz.18.30.

LOSCIL – za tym pseudonimem kryje się Scott Morgan, kompozytor i twórca multimedialny mieszkający obecnie w kanadyjskim Vancouver. Mocne powiązania z lokalną sceną oraz nauka na Uniwersytecie Simona Fraisera zadecydowały, że w latach dziewięćdziesiątych powołał do życia projekt Loscil, pozwalający mu na poznawanie relacji między muzyką elektroniczną i akustyczną. Jego ostatni album, "Monument Builders" wydany nakładem Kranky ukazał się w 2016 roku. 

SUBHEIM – projekt mieszkającego w Berlinie Kostasa Katsikasa będący wypadkową doświadczeń z poprzednich kolaboracji oraz z tworzenia muzyki filmowej i projektowania dźwięku. Pod szyldem Subheim kryje się bardzo osobiste, introwertyczne brzmienie, które było zauważalne już na debiucie artysty, „Approach” z 2008 roku, gdzie balansował między orkiestrowymi i jazzowymi aranżacjami. Utwory Katsikasa są dalekie od przesady, operują na niewielu elementach, świetnie sprawdzając się na koncertach – hipnotyzujących i uwodzących słuchaczy swoim eksperymentalnym podszyciem.

Bilety są dostępne na www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży Eventim. Więcej informacji na www.ambientalny.pl. Wydarzenie jest również obecne na facebooku: www.facebook.com/events/1584416501601936