Drugie życie starego Ratusza na Brochowie

Autor: Michał Rypel

 

Po rozmowach z Radą Osiedla Brochów, odnowa ratusza jest dla nas sprawą priorytetową. Docelowo chcemy stworzyć w tym miejscu centrum aktywności dla lokalnych mieszkańców – powiedział Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia. Oznacza to początek prac nad stworzeniem w starym budynku Ratusza na Brochowie centrum aktywności społecznej.

Od października ruszy tam kompleksowy remont, a później przebudowa i rozbudowa. Finalnie w obiekcie zostaną stworzone dwa Dzienne Domy Pomocy. Będą to przestrzenie dedykowane przede wszystkim osobom starszym, które będą mogły liczyć na opiekę oraz pomoc związaną z aktywnością fizyczną, intelektualną i społeczną. Potrzebujący będą tam także mogli korzystać z zajęć rehabilitacyjnych. Budynek będzie także przystosowany dla osób niepełnosprawnych. 

Po przebudowie w budynku zostaną wydzielone m.in. sale szkoleniowe, sale do kinezyterapii, szatnie, pokoje wypoczynkowe, sala komputerowa oraz jadalnia. Zagospodarowana zostanie także przestrzeń przy ratuszu, gdzie pojawi się siłownia plenerowa i altana.   

Koszt prac budowlanych wraz z wyposażeniem wyniesie prawie 5 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi blisko 3 mln.