Zbliża się 3. Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Autor: Michał Rypel

W tym roku uczestnicy wrocławskiego Biegu Uniwersytetu Medycznego pobiegną dla Darii. 30 września przbędą oni 10 km sygnowanych atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, startując i finiszując przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Wszystko, by zdobyć środki na operację wszczepienia implantu dla 14-letniej Darii. Do biegu szczególnie zaproszone są całe rodziny. Poza biegiem głównym organizatorzy przygotowali coś specjalnego dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję zmierzyć się z trzema dystansami: 400, 800 i 1200 metrów. 

Środki zebrane podczas BUMKids przeznaczone zostaną dla Darii, która na co dzień wymaga opieki endokrynologa, okulisty, nefrologa, ortopedy, kardiologa i laryngologa. Najpoważniej dokucza jej niedosłuch, wykryty podczas badań przesiewowych przeprowadzanych u każdego noworodka. Pomóc jej może zabieg wszczepienia implantu niepodlegający refundacji. Jego koszt to 30 tysięcy złotych. 

Szczegółowe informacje o biegu, jak również o sposobach na wsparcie Darii znajdują się na stronie www.bieg.umed.wroc.pl.