Sobota we Wrocławiu. Wiele wydarzeń i utrudnienia na drogach

Autor: Michał Rypel

Według informacji wrocławskiego Urzędu Miasta sprzed 2 lat, na tysiąc mieszkańców przypadało wówczas ok. 560 samochodów, co w tej kategorii plasowało stolicę Dolnego Śląska za Warszawą, ale przed Berlinem, gdzie na taką grupę przypadało ich tylko 300. Takie zagęszczenie zdecydowanie nie sprzyja poruszaniu się w centrum, również w weekend. Warto mieć to na uwadze szczególnie w najbliższą sobotę, 9 września, kiedy w mieście będą miały miejsce trzy wydarzenia szczególnie obciążające dla ruchu drogowego: Ogólnopolski Zlot Cargo BikeBieg Solidarności i Korowód Nadziei.

W godzinach 11.00 – 13.00 na ulicach pojawią się uczestnicy zlotu rowerowego. Przejazd rozpocznie się i zakończy na Wyspie Słodowej, a cykliści przejadą m.in. mostem Młyńskim, ul. Grodzką, Kazimierza Wielkiego, Kołłątaja, Kościuszki, Powstańców Śląskich, Wita Stwosza, placem Dominikańskim, Mostem Piaskowym i ul. Świętej Jadwigi. Wydarzenie ma promować wśród wrocławian korzystanie z alternatywnych środków transportu miejskiego. W wydarzeniu weźmie udział ok. 100 osób. 

Korowód Nadziei przejdzie przez Wrocław między 16.00 a 16.30Trasa przemarszu obejmuje ul. Sanocką, Zaolziańską, Powstańców Śl., Świdnicką, Bożego Ciała, Widok, Szewską, Oławską i Rynek, gdzie nastąpi zakończenie. Udział w pochodzie weźmie ok. 100 osób. 

Z okazji XXXVII rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, między 16.00 a 18.00 na ulicę wybiegną uczestnicy Biegu Solidarności. Trasa rozpocznie się od Na Grobli i będzie prowadzić przez ul. Międzyrzecką, ul. Bierdziańską i ul. Nizinną.