Otwarcie festiwalu Wratislavia Cantans na antenie Radia LUZ

Autor: Michał Rypel

Akademickie Radio Luz włącza się w wydarzenia kulturalne Wrocławia. Już jutro o godz. 17.00 na naszej antenie będzie miała miejsce transmisja z otwarcia 52. edycji Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. W programie specjalnym rozmawiać będziemy z laureatką Fryderyków, Agnieszką Franków – Żelazny, fotografem NFM Łukaszem Rajchertem oraz z innymi gośćmi, którzy przybliżą nam festiwal od kulis.

Właśnie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia tego prestiżowego wydarzenia. Przez 10 dni Wrocław będzie rozbrzmiewał muzyką choralną, ale w tym roku – także operową. O tym co oznacza hasło tegorocznej edycji festiwalu mówi dyrektor Narodowego Forum Muzyki, Andrzej Kosendiak:

 

Wydarzenia w ramach Wratislavia Cantans będą odbywały się nie tylko w przestrzeni Narodowego Forum Muzyki czy Opery Wrocławskiej, ale również wyjątkowych miejscach we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, takich jak Synagoga pod Białym Bocianem, Kościół pw Św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej, Zamek Książęcy w Oleśnicy, Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej czy Wrocławski Ratusz. Szczegółowy plan festiwalu oraz informacje dotyczące biletów znajdują się na stronie  www.nfm.wroclaw.pl/wratislavia-cantans-2017.