9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław

Autor: Michał Rypel

"Naprzód! Ale dokąd?" jest hasłem tegorocznej, 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław. Od 14 do 21 października jego uczestnicy będą brali udział nie tylko w spektaklach, ale także debatach i dyskusjach na temat przyszłości teatru. Oprócz przedstawień w programie głównym, będzie można także obejrzeć jedną z najbardziej kontrowersyjnych premier teatralnych tego roku; wywodzący się z warszawskiego Teatru Powszechnego spektakl "Klątwa". Jak tłumaczy Tomasz Kireńczuk, kierownik programu Dialogu, spektakl będzie finansowany w całości ze środków pozabudżetowych festiwalu.

 

Podczas spotkań, goście festiwalu będą mieli okazję spotkania z wybitnym choreografem i reżyserem Alainem Platelem, który podczas panelu dyskusyjnego będzie mówił przedstawieniach „En avant, marche!" oraz „nicht schlafen", z Olgą Tokarczuk i Janem Klatą przy okazji spektaklu „Wróg ludu" , a także z Kazimierą Szczuką, Wojtkiem Ziemilskim i innymi. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Na festiwalu Dialog zagości także taniec. Odbędą się wówczas m.in. warsztaty taneczne, które poprowadzi Quan Bui Ngoc – wietnamski baletmistrz i długoletni współpracownik również goszczącego wówczas we Wrocławiu Alaina Platela. Pod jego okiem uczestnicy – profesjonaliści i półprofesjonaliści – będą pracować nad indywidualnymi umiejętnościami tanecznymi oraz poznają tajniki tworzenia widowisk 'les ballets C de la B'. Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać na adres info@dialofestival.pl

Pełen harmonogram festiwalu znajduje się na stronie www.dialogfestival.pl.