Gra miejska Pracowni Badań Krajobrazu UWr

Autor: Michał Rypel

Pracownia Badań Krajobrazu Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego UWr daje mieszkańcom możliwość, by poznać dzieje Wrocławia, dobrze się przy tym bawiąc. Już 9 września w sali 336 Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego (gmach główny PWr) o godz. 10.00 ruszy gra miejska. pt. „Historia zapisana w krajobrazie" zorganizowana w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

Twórcy gry zakładają, że bazując na znakach historii odczytywanych z miejskiego krajobrazu, uczestnicy sukcesywnie będą mogli odkrywać dzieje Wrocławia i jego różnorodną, wielokulturową przeszłość. Poruszając się głównie po Starym Mieście i okolicach, wcielając się w detektywów mieszkańcy będą rozwiązywać zadania i łamigłówki, odkrywając sukcesywnie wydarzenia, miejsca i postaci istotne dla dziejów stolicy Dolnego Śląska.

By wziąć udział w grze, należy do 7 września wysłać zgłoszenie na adres wojciech.jurkowski@uwr.edu.pl. Podczas zabawy uczestnicy zostaną podzieleni na 2-osobowe grupy. Więcej informacji o wydarzeniu na fanpage’u gry miejskiej.