Młodzi naukowcy na start. Rusza nabór do konkursu E(x)plory

Autor: Michał Rypel

Z początkiem września rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej odsłony konkursu E(x)plory 2018. Zaproszenie do udziału kierowane jest do młodzieży między 13 a 20 rokiem życia, zainteresowanej nowymi technologiami oraz naukami ścisłymi. Akcję organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział? Przede wszystkim mieć innowacyjny pomysł, niezależnie z jakiej dziedziny naukowej. Następnie, pojedynczo lub w dwu- i czteroosobowych zespołach zgłosić go poprzez formularz znajdujący się na stronie  www.explory.pl/rekrutacja  do 31 grudnia 2017 r. Następnie osoby zakwalifikowane będą mierzyły się w regionalnych etapach konkursu, tzw. Festiwalach Naukowych E(x)plory organizowanych w 4 miastach w Polsce między lutym a kwietniem. Ich zwycięzcy znajdą się w finale, rywalizując podczas Gdynia E(x)plory Week w październiku 2018 r. 

Na laureatów czekać będą stypendia naukowe wysokości 10 tys., 7 tys. i 5 tys. złotych, a także wyróżnienia w postaci udziału w zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w USA, Expo-Sciences International w Abudabi oraz Infomatrix w Rumunii. 

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.explory.pl/informacje-o-konkursie,110