Courtney Barnett & Kurt Vile – Over Everything

Autor: Michał Rypel

Australijsko – amerykański duet tworzony przez Courtney Barnett i Kurta Vile'a to rzecz równie naturalna w swojej istocie, co udana. Gdy Vile w marcu tego roku odwiedził Melbourne przy okazji grania trasy koncertowej, spotkał się właśnie z lokalną artystką. Zaraz później w sieci pojawiły się wspólne zdjęcia dwójki, dokumentujące ich odwiedziny w studiu nagraniowym. Wówczas było już jasne, że ze wspólnie spędzonego czasu pozostanie więcej, niż kilka fotografii. Na potwierdzenie domysłów media i fani musieli jednak czekać prawie pół roku. No i oto jest. Opublikowany w sieci, przyjemny, ciepły i niespieszny utwór "Over Everything", który dodatkowo zapowiada pełnowymiarowe wydawnictwo dwójki, zatytułowane Lotta Sea Lice. Album ukaże się 13 października nakładem Marathon Artists.