Początek roku szkolnego w ZSA Politechniki Wrocławskiej

Autor: Michał Rypel

Pięć klas pierwszych liceum rozpoczęło dziś naukę w Zespole Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej. Łącznie z gimnazjum i liceum PWr w nowy semestr wkroczyło ponad 450 uczniów. Pamiętajcie, że jesteście częścią naszej uczelni. Życzę wam, żebyście w trakcie nauki rozwijali swoje pasje i żeby współpraca z nauczycielami układała się jak najlepiej – powiedział podczas uroczystej inauguracji prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr – przywitał podopiecznych szkoły prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr.

Nowy rok szkolny to także sporo zmian związanych przede wszystkim z reformą szkolnictwa. O oczekiwania i nastawienie na kolejne 10 miesięcy zapytaliśmy zarówno uczniów, jak i nauczycieli ZSA PWr. 

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie z gimnazjum i liceum akademickiego Pwr po raz pierwszy przystępowali do egzaminów końcowych, uzyskując świetne wyniki, w szczególności z matematyki i języków obcych. Na 70 zeszłorocznych maturzystów aż 59 zdecydowało się studiować na Politechnice Wrocławskiej. Wszyscy zostali przyjęci, wybierając jako kierunek studiów m.in. informatykę, mechanikę i budowę maszyn oraz automatykę i robotykę.