1. edycja Dnia Trójkąta

Autor: Michał Rypel

Kościuszki, Komuny Paryskiej czy Kniaziewicza – na tych i innych ulicach już 2 września po raz pierwszy świętować będzie można Dzień Trójkąta. Nazwa wydarzenia może raczej kojarzyć się z geometrią niż z Przedmieściem Oławskim i nie będzie to wcale chybiona myśl, bo miejsce swoim kształtem bardzo tę figurę przypomina. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na atrakcje, które ruszą o 9.00 i potrwają nawet do 22.00. Do udziału w akcji na naszej antenie zachęcał jeden z organizatorów, Jacek Starczewski.

 

By poznać tę dzielnicę Wrocławia, poza spacerem i odwiedzeniem całodziennej Sąsiedzkiej Strefy Relaksu, organizatorzy święta, czyli Biuro Wrocław 2016, proponują przede wszystkim spotkania z ludźmi, którzy na terenie przedmieścia nie tylko mieszkają, ale także działają, zmieniając je dla siebie i innych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać m.in. Agnieszkę Dubaniowską , która opowie o architekturze "Trójkąta", Jerzego Żurko, socjologa z Uniwersytetu Wrocławskiego zaznajomionego z mitami i charakterem dzielnicy, oraz Paulinę Wosik, Mariusza Bąkowskiego i Michała Bajora – aktorów, którzy na scenie przedstawią treść książki o Przedmieściu Oławskim. 

Podczas święta nie zabraknie również muzyki. Najpierw, o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym zadba o to Zuzanna – wokalistka zainteresowana przede wszystkim estetyką etno i folk. Później, od 20.00 na Placu Społecznym muzyka zagości podczas oficjalnego afterparty.

Dodatkową atrakcją będzie także sąsiedzka loteria. Udział w niej będzie mógł wziąć każdy, kto zbierze 6 specjalnych pieczątek. Będą one rozdawane w ośmiu uczestniczących w akcji lokalach. Lista miejsc z pieczątkami, a także szczegółowy harmonogram znajdują się na stronie wydarzenia