Radio Luz na PKO Wrocławskim Maratonie

Autor: Michał Rypel

Liczby mówią same za siebie. Wrocławianie są z bieganiem za pan brat. Do zbliżającego się 35. PKO Wrocławskiego Maratonu zgłosiło się 5 i pół tysiąca biegaczy, którzy już 10 września o godz. 9.00 staną przed linią startu na Biskupinie i pobiegną m.in. rzez most Grunwaldzki, okrążą Rynek, miną Kozanów i plac Kromera, by ostatecznie ukończyć bieg na Stadionie Olimpijskim.

Tam, gdzie sportowe emocje, tam również i my, dlatego na antenie Akademickiego Radia LUZ o godzinie 9 wystartuje 3-godzinna transmisja z wydarzenia. Na trasie maratonu pojawią się także Luzowi prezenterzy audycji autorskich, którzy włączą się w dopingowanie biegaczy. Na 8 stanowiskach będą oni serwować uczestnikom i publiczności najlepszą muzykę prosto z anteny Radia Luz. 

Poza samą rywalizacją w ramach maratonu i równoległych zawodów Masters, na kibiców, jak i uczestników czekać będzie wiele atrakcji, a także nowości, o czym opowiadał dyrektor maratonu, Wojciech Gęstwa.

 

Jak przyznaje, wrocławski bieg zdecydowanie wyróżnia się spośród podobnych mu wydarzeń, nie tylko przez swoją bogatą historię.