Studenci z całego świata na Politechnice Wrocławskiej

Autor: Michał Rypel

 

Czerwiec i lipiec na Politechnice Wrocławskiej zdecydowanie należał do studentów z zagranicy. W tym roku uczelnia gościła trzy międzynarodowe szkoły letnie, w ramach których w ciągu 2 miesięcy kampus PWr odwiedziło blisko 200 studentów z całego świata. Uczestnicy pracowali na wydziałach Budownictwa, Elektroniki, Elektrycznym, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetycznym oraz na Mechanicznym. Dodatkowo w kursach brały udział także Studium Języków Obcych i Studium Wychowania Fizycznego.

Do stolicy Dolnego Śląska przybyli m.in. studenci z Indii, uczestniczący w programie TECHSummer. W tym roku odbyła się jego 4 edycja. Podczas niej we Wrocławiu przez 6 tygodni gościli studenci 5 partnerskich uczelni indyjskich oraz z francuskiego Institut National des Sciences Appliquees. W przeciwieństwie do popularnego wśród mieszkańców Indii kursu, 3E+ Summer School zgromadziło na Politechnice 33 studentów z najróżniejszych zakątków świata, takich jak Australia, Chiny, Tajwan czy Tajlandia, pracujących na wydziałach Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektroniki, Elektrycznym, Inżynierii Środowiska oraz Mechaniczno-Energetycznym. Pod koniec lipca na Politechnice Wrocławskiej zakończyła się także GUT Summer School​ gromadząca studentów z partnerskiej placówki, chińskiego Guilin University of Technology. Projekt ma za zadanie wspierać 22 uczestników ze studiów drugiego stopnia w przygotowaniu pracy magisterskiej.

Poza gośćmi z zagranicy, na swojej alma mater w ramach Letniej Szkoły Architektury wiedzę i umiejętności zdobywali także rodzimi studenci z Politechniki Wrocławskiej. Nad całym kursem czuwali dr inż. arch. Marcel Bilow z Uniwersytetu Technicznego w Delft Architektury TU Delft oraz doktorant Jerzy Łątka z Wydziału Architektury PWr. W wyniku pracy powstały prototypowe meble z papieru.