Psy zawitają do wrocławskich szkół

Autor: Michał Rypel

Istnieje ich ponad 400 ras i są z nami od co najmniej 35 000 lat. Mowa o psach domowych, znanych szerzej jako najlepsi przyjaciele człowieka. Wraz z końcem września we wrocławskich szkołach dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się właśnie z czworonogami dzięki akcji wrocławskiego magistratu.

Marcin Wierzba, zoopsycholog, specjalista ds. ochrony zwierząt domowych i Barbara Borzymowska, psychoterapeutka i psycholog ludzki i zwierzęcy z „zielonego departamentu” Urzędu Miasta wraz z sześcioma pupilami będą edukować wrocławskich uczniów jak podchodzić do psów oraz jak się z nimi obchodzić. Poza kontaktem ze zwierzętami, dzieci uczestniczące w specjalnych lekcjach będą mogły dowiedzieć się jak przygotować się do kupna lub przygarnięcia psa oraz jak reagować, gdy pupilowi dzieje się krzywda. 

Zajęcia będą odbywały się przez cały rok szkolny. Zwierzęta będą gościły w szkołach od 2 do 2,5 godziny dziennie, uczestnicząc w godzinnych blokach zajęciowych. Spotkania będą bezpłatne. Aby w nich uczestniczyć lub zaprosić prowadzących do swojej placówki wystarczy zadzwonić i umówić termin, tel. 602 744 213.