Up To Date Festival

Autor: Michał Rypel

Białystok to bez wątpienia miasto niepozorne. Najlepszym dowodem na to niech będzie festiwal Up To Date, który już po raz ósmy gościć będzie w stolicy Podlasia. Jest to przede wszystkim świeża, niezależna inicjatywa, która ma na celu promować nową muzykę i młodych twórców spod znaku elektroniki, hip-hopu oraz innych, rozkwitających gatunków. Organizatorzy wydarzenia szczycą się przede wszystkim niebanalną oprawą festiwalu, stawiającą pytania i rozwijającą w ramach kultury współczesnej. 

Dla osób zainteresowanych odkrywaniem nowych dźwięków oraz stojących za nimi artystów, Białystok stoi otworem. Odbywający się 8 i 9 września, Up To Date jest festiwalem rozlanym praktycznie po całym mieście, co również pozwala poznać Białystok i jego wyjątkowy charakter. Cztery sceny działające podczas imprezy rozlokowane zostały w trzech lokalizacjach: Stadionie miejskim, gdzie przez cały czas funkcjonować będą sceny T-Mobile Electronic Beats. Technosoul, Red Bull 3 Style Showcase i Czwarta Scena Czwórki, a także w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, gdzie prezentowane będą sety w ramach Centralnego Salonu Ambientu, odpowiednio pierwszego i drugiego dnia festiwalu. 

Up To Date to wydarzenie przede wszystkim dla miłośników zarówno gładkich, jak i eksperymentalnych brzmień elektronicznych. Począwszy od trapu, którego najmocniejszym reprezentantem będzie tajemniczy francuz, znany jako ƱZ, przez mocno poszukujące i abstrakcyjne projekty Dominicka Fernowa, który odwiedzi Białystok pod aliasami Prurient oraz (kolejny już raz) Vatican Shadow, po delikatne i wysmakowane techno prosto od Włocha, Marco Shuttle. Pojawią się także mocni reprezentanci drum'n bassu – legendarny Doc Scott oraz Logistics. Jeżeli chodzi o rap, również jest na co czekać, szczególnie jeśli spojrzeć na obecność Amerykanina, Clams Casino czy nasz rodzimy skład, w który wchodzą O.S.T.R.PRO8LEM, Adi Nowak czy kolektyw Hewra. Jeżeli chodzi o naszych rodaków, to nie wszyscy, którymi możemy się pochwalić. Na festiwalu zagrają również: mocno funkujący Eltron John, romansująca z R&B Rosalie oraz DJ-e, MR. Lex Daaz

Szczegóły dotyczące line-upu, lokalizacji oraz biletów znajdują się na stronie www.uptodate.pl