Kampania charytatywna “Powrót do szkoły”

Autor: Michał Rypel

Szacuje się, że 2 procent dzieci cierpi na depresję, ale tylko 8 tys. dzieci jest na nią leczonych. Tak czytamy na stronie twarzedepresji.pl. Liczba ta jednak może być zaniżona, zważając na słaby poziom diagnostyki podobnych schorzeń u najmłodszych w Polsce. Początek roku szkolnego nigdy zwykle kojarzy się z nasilonym stresem, stąd kampania Fundacji Pociecha, za sprawą której chce pomóc dzieciom z trudnych środowisk spokojnie i bezpiecznie wrócić do szkoły.

Inicjatywa "Powrót do szkoły" jest kierowana szczególnie do dzieci dotkniętych np. problemem alkoholowym w domu czy niewłaściwymi wzorcami w rodzinie. Z powodów tych często nie są one odpowiednio przygotowane do nauki na początku roku szkolnego. W ramach trzeciej odsłony akcji charytatywnej, która trwa między 7 sierpnia a 17 września, na pomoc liczyć będą mogli wychowankowie świetlic środowiskowych z Wrocławia, Opola i Gdańska. Na ten cel przeznaczone będą środki przekazane przez darczyńców. Posłużą one do kupna m.in. wyprawek, ubrań i przedmiotów, których zapotrzebowanie zgłosiły dzieci i wychowawcy. 

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie: http://www.fundacjapociecha.pl/ufunduj-wyprawke-spraw-radosc-dzieciom/