IV Kołłątajowski Przegląd Sztuki

Autor: Michał Rypel

Po raz czwarty Kraków pochłonie Kołłątajowski Przegląd Sztuki. Dla tych, którzy cenią sobie różnorodność i nieograniczone możliwości wyrazu, małopolski festiwal będzie świetną okazją do poznania młodych i obiecujących nazwisk nie tylko ze świata malarstwa, rzeźby, teatru czy performensu, ale także muzyki.

W tym roku podczas przeglądu uczestnicy będą mogli korzystać z terenu, na którym znajdą się: Scena Żywa z wizualizacjami LED, Scena Elektro z mappingami, czyli projekcjami wyświetlanymi na przestrzennych obiektach, a także wystawa „Złote miasto”, wystawa "Infekcja", Spektakl CPR III (Cykl Połowicznego Rozpadu: Podejście Trzecie) wraz z performensem Di.Aria oraz Złote Targi, gdzie sprzedawane będą m.in. winyle, plakaty oraz drobny design. Festiwal odbędzie się w terminie 8-9 września 2017 roku w krakowskim klubie Zet Pe Te.

O oprawę muzyczną zadbają m.in. Julia Marcell Trio, Kuba Karaś i Hatti Vatti. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Ars Latrans – kolektyw kreatorów, ambasadorów i inicjatorów sztuki i kultury.