Nocne Listowanie na PWr wsparło studentów z niepełnosprawnościami

Autor: Michał Rypel

Studenci politechniki wrocławskiej zebrali ponad 5 tys. złotych na rzecz niepełnosprawnych kolegów. Dodatkowo, dokonali tego w dosyć niedzisiejszy sposób. Zamiast standardowego mailingu, uczestnicy wybrali tradycyjne, papierowe listy, które wysyłali do najróżniejszych film, prosząc o finansowe wsparcie Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej. Jak się okazało, wykluczając możliwość trafienia wiadomości do spamu, studenci odnieśli sukces, wysyłając łącznie ponad 200 listów, a Nocne Listowanie zdołało dotrzeć zarówno do większych, jak i mniejszych przedsiębiorstw oraz organizacji. 

Inicjatywa Jagody Kozik, redaktorki naczelnej eStudent, zgromadziła podczas kwietniowego pisania listów ponad 100 studentów. Była to dla nich przede wszystkim okazja, by zaznaczyć potrzeby osób niepełnosprawnych studiujących na Politechnice Wrocławskiej, wspomóc je, ale także integrować się w tak wyjątkowych warunkach jak wspólne, odręczne pisanie listów.

W akcję włączyły się m.in. Studencki Klub SKOK oraz Samodzielna Sekcja ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Politechniki Wrocławskiej. Ponadto, osobistym wsparciem Nocne Listowanie zaszczycili Prorektor ds. Studenckich dr inż. Jacek Lamperski oraz Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych mgr inż. Jerzy Borowiec. Już dziś wiemy, że za rok odbędzie się kolejna edycja wydarzenia.