Studenci z koła naukowego KoNaR powalczą na zawodach robotów w Pekinie

Autor: Michał Rypel

Zawodnicy z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Wrocławskiej już jutro rozpoczną rywalizację podczas międzynarodowych zawodów Robot Challenge 2017. Podczas organizowanego w Pekinie między 4 a 6 sierpnia wydarzenia, drużyna z Wrocławia zaprezentuje aż 18 robotów, które powalczą łącznie w 6 konkurencjach. W poprzednich edycjach organizowanych w Wiedniu zawodnicy z PWr zdobywali już medale, m.in. w konkurencjach Sumo i Freestyle.

Jak przyznaje Anna Postawka, prezes ds. informacyjnych Koła Naukowego Robotyków KoNaR, zespół stara się nie ulegać zbyt dużej pewności siebie, nawet mimo tegorocznych sukcesów jego członków, którzy dotychczas zdążyli przywieść na swoją Alma Mater aż 60 medali z zawodów krajowych. 

Konkurencje, w jakich studenci Politechniki wystartują tym razem to: Mini Sumo i Micro Sumo (walki 1 na 1), Humanoid Sprint (wyścigi robotów humanoidalnych na dysnansie 2m), Freestyle (zawody robotów niezakwalifikowanych do innych kategorii), Line Follower (wyścig po czarnej linii na białej trasie) oraz podobna do niej Line Follower Enhanced (wyścig po czarnej linii z przeszkodami).