Wakacyjna ramówka Radia LUZ wystartowała!

Autor: Marcin Tomaszewski

Czas rozpocząć wakacje z Radiem LUZ!

Z tej okazji odświeżyliśmy naszą ramówkę, poLUZowaliśmy tematykę i wprowadziliśmy na antenę kilka nowych audycji autorskich. Jak co roku w okresie letnim mamy też zamiar regularnie pojawiać sie w plenerze – zatem tym razem powiemy nie tylko do usłyszenia ale i do zobaczenia!

Jeśli chodzi o samą ramówkę, to przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na bardziej wakacyjne i pozytywne brzmienie naszej stacji. Codziennie i kilkukrotnie w ramach pasma Słoneczny Patrol będą pojawiały się specjalnie wyselekcjonowane playlisty. Niezmiennie od poniedziałku do piątku od 7 rano budzimy was w Grze Wstępnej. Kolejną istotną zmianą jest połączenie sił redakcji kultury oraz informacyjno-publicystycznej, dzięki czemu powstał codzienny program Włącz Wrocław! Między 14 a 16 usłyszycie sporo rozmów z gośćmi na tematy miejskie, społeczne i kulturalne. Na swoim miejscu pozostają pasma muzyczne – Audiostarter (10-12) i Ultradźwięki (18-20). Każdego dnia wydajemy też poranne serwisy informacyjne – obecne na antenie o 8:00, 9:00 i 10:00. W weekendy poza sprawdzonymi audycjami, które są już z nami od dłuższego czasu pojawią się też odświeżone formy m.in. o serialach, czy o życiu w mieście (w języku angielskim!).

Oto nasze nowe audycje autorskie:

  • Dźwięki na temat – w co drugą środę o 20:00 Łukasz Lorenc będzie opowiadał "dziwne historie na temat muzyki instrumentalnej".
  • Jazzgot – w środy o 23:00 Julia Nowaczyńska i Mikołaj Fronczak będą prezentowali połączenia rapu i jazzu w różnych obliczach.
  • Tasiemiec – w czwartki o 20:00 Jan Chrzan zaznajomi nas z polskimi labelami kasetowymi.
  • 4×4 – w czwartki o 23:00 Jakub Spiryn będzie odkrywał techno.
  • The Sunday Hype Show – w niedziele o 17:00 Edna Zaato i Dj Sean K poprowadzą audycję w języku angielskim o tematyce informacyjnej i społecznej z kraju i świata.
  • Story i Zasłony – w soboty o 16:00 Józef Poznar zaznajomi nas z przestrzenią serialową.
  • Wszystkie Stany Bluesa – w niedziele o 22 Rafał Marczak zgodnie z nazwą audycji odkrywa bluesa.

Pełny kształt nowej ramówki znajdziecie >TUTAJ<

Wszystko do usłyszenia i sprawdzenia na 91,6 fm (Wrocław) oraz na radioluz.pwr.edu.pl