Festiwal Wysokich Temperatur

Autor: Justyna Barańska

Jubileuszowa edycja Festiwalu Wysokich Temperatur już 23 czerwca we Wrocławiu!

Przed nami 10. jubileuszowa edycja wyjątkowego, wrocławskiego Festiwalu Wysokich Temperatur, który od 2007 roku z powodzeniem organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W tym roku Festiwal odbędzie się pod hasłem W ogniu sztuki i odbędzie się w dniach 23–25.06.2017 na terenie ASP przy ul. Traugutta.

Niewątpliwie wrocławski Festiwal Wysokich Temperatur jest wydarzeniem, na który wrocławianie czekają cały rok. Być może dlatego, że jest to jedyna tego typu, otwarta impreza w Polsce, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się własną wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni”.

Sztuka wysokich temperatur?

Podczas tegorocznej, wyjątkowej edycji, która odbywa się pod hasłem „W ogniu sztuki”, będzie można uczestniczyć w licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach, w ramach których twórczśćswą zaprezentuje liczna reprezentacja polskich twórców, jak i najwybitniejsi artyści z całego świata, tacy jak: David Lobdell, Andy Griffiths, Wayne E. Potratz, Jiri Pacinek, Agah Baris Can Aksakal czy Mohamed Elabd Ali Khalil.

– Festiwal ten łączy w sobie trzy interesujące dziedziny sztuki, czyli ceramikę, szkło i metal. Wszystkie te dziedziny potrzebują do powstania ognia – mówi Michał Staszczak, kurator sekcji metal, główny organizator Festiwalu – cały Festiwal podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich jest mocno artystyczna, gdzie zapraszamy do udziału wybitnych twórców z całego świata, druga zaś prezentuje typ warsztatowo-pokazowy, w którym aktywnie uczestniczy nasza widownia. Także każdy może przyjść i spróbować stworzyć swoje pierwsze dzieło przy udziale wysokiej temperatury.

Festiwal Wysokich Temperatur dla każdego?

Solidny trzon Festiwalu to od lat uwielbiane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych nietypowe warsztaty, w których udział może wziąć niemalże każdy. A mowa tu o warsztatach z repusowania, dawnej technice ręcznego formowania blachy za pomocą kucia na zimno czy zajęciach, w trakcie których można będzie wykonać małe formy rzeźbiarskie zarówno z aluminium, jak i z brązu oraz przyjrzeć się procesowi tworzenia biżuterii. Ale będzie można też zajrzeć do pieca wykonanego z pnia drzewa autorstwa, spróbować chleba z pieca chlebowego wykonać własną ceramikę czy mini-ogródki w szklanych naczyniach. Oprócz działa warsztatowych będzie można uczestniczyć w licznych, nierzadko widowiskowych pokazach oraz bardziej, niż zazwyczaj, doświadczyć sztuki wysokich temperatur.

Co jeszcze? Dla gości Festiwalu przygotowane zostały również pokazy audiowizualne, wystawy, konferencja na-ukowa oraz zabawy dla całych rodzin.

#fwt2017 | #fwt | #festiwalwysokichtemperatur

Dokładny program znajduje się na stronie organizatora – www.festiwalwysokichtemperatur.pl

X Festiwal Wysokich Temperatur W ogniu sztuki | 23–25.06.2017 Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu ul. Traugutta 19/21 | Wrocław wstęp wolny
Więcej informacji na temat Festiwalu: http://bit.ly/2sIDC1G