20 lat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Autor: Michał Rypel

W rankingach uznawana za najlepszą niepubliczną uczelnię magisterską w regionie, Dolnośląska Szkoła Wyższa obchodzi 20 urodziny. Z tej okazji 24 czerwca na wszystkich zainteresowanych czekać będzie mnóstwo atrakcji. 

Od godziny 16.00 w Centrum Konferencyjnym DSW otwarta zostanie strefa nowych mediów i technologii. Zainteresowani tymi dziedzinami będą mieli okazję zapoznać się z symulatorem lotu drona, grami komputerowymi stworzonymi przez studentów oraz z wirtualną rzeczywistością. Następnie odbędzie się pokaz filmu „Miejsce dla Ciebie”, a po nim krótki występ przedstawi akademicki teatr AULA. Od godziny 17.00 dostepna dla uczestników będzie przestrzeń, gdzie poznamy wyjatkowe projekty i osiągnięcia studentów DSW. Na koniec coś dla fanów kina. O godz. 22.00 rozpocznie seans pod chmurką. Na początek zobaczyć będzie można film "Raport Mniejszości", po nim zaś obraz pt. "Idiokracja".

Obecnie placówka kształci na 14 kierunkach na trzech stopniach. W dwudziestoletniej historii dyplom DSW otrzymało ponad 31 tysięcy absolwentów.