Konferencja “Po co wartości w ekonomii?”

Autor: Michał Rypel

Organizowana przez Urząd Miejski Wrocławia, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, Archidiecezję Wrocławską oraz Instytut Tertio Millennio, konferencja "Po co wartości w ekonomii?" to próba określenia wartości morealnych w zakresie ekonomii i biznesu. Wydarzenie będzie częścią obchodów XX rocznicy Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego „Prawda – Zaufanie – Wspólnota”. Początek 23 maja o godzinie 10.00 w budynku 4W Uniwersytetu Ekonomicznego. 

Prelegenci – rodzimi ekonomiści i eksperci do spraw biznesu, przedstawią problemy i poszukają rozwiązań natury etycznej czy też moralnej. Wśród nich znajdą się m.in. były premier, minister finansów i do ubiegłego roku prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. dr hab. Marek Belka oraz polityk i były członek Narodowej Rady Rozwoju, dr hab. Ryszard Bugaj. Przedstawione podczas spotkań wnioski mają przybliżyć słuchaczom kondycję współczesnej gospodarki wolnorynkowej. Po każdym wystąpieniu odbędą się dyskusje otwarte, przeznaczone na pytania i refleksje publiczności. 

Szczegółowy harmonogram konferencji można znaleźć na stronie www.wroclaw.carpediem.cd/events/3595326-prawda-zaufanie-wsp-lnota-20-rocznica-mke-at-centrum-historii-zajezdnia/