While She Sleeps

Autor: Emil Klepacz

Najlepsi szkolni przyjaciele z Sheffield zadebiutowali w 2010 roku swoim mini-albumem The North Stands For Nothing. Krążek postawił ich wysoko w rankingu metalcore’owych kapel gdzieś obok Architects czy Bring Me The Horizon. 

Progresywny metalcore z pogranicza melodyjnego hardcore’u i punku to coś czym While She Sleeps przyciągnęło do siebie fanów z całego świata. Drugi Album grupy This Is Six osiągnął hype, którego echo przeniosło się na całą angielską scenę metalową. Drugi materiał od chłopaków z Sheffield to już porcja znacznie bardziej przebojowego i komercyjnego grania.

W 2015 roku Anglicy z While She Sleeps “wyprali mózgi” wszystkim fanom hardcore punka wydając materiał Brainwashed. Każdy z 12 kawałków to zupełnie inna muzyczna historia. Historia powstała często w wyniku frustracji i złości – tematy poruszane przez chłopaków z Sheffield często zahaczają o politykę i są ponurym spojrzeniem na otaczające nas negatywne zachowania w społeczeństwie. Wokale Lawrence’a Taylora kontrastują z chóralnymi zaśpiewami pozostałych członków zespołu a riffy położone na tym albumie to post-hardcore’owa energia w czystej formie. Zespół balansuje pomiędzy pierwotnym hardore’owym groovem, dynamicznymi i brutalnymi gitarami a melodyjnymi, chwytliwymi solówkami. Dzięki takiej różnorodności materiału While She Sleeps szybko dorobili się solidnego i lojalnego fanbase’u na całym świecie.

21 Kwietnia światło dzienne ujrzał ostatni krążek While She Sleeps zatytułowany You Are WeLongplay potwierdza, że pomimo komercyjnego potencjału wpadających w ucho melodii, chłopaki pozostają w opozycji do mainstreamowego świata – produkcja jest surowa, brutalna i chwilami punkowa. Różnorodność Riffów jest ogromna – poczujemy groove niczym w kompozycjach Toma Morello za sprawą Steal The Sun, by za moment doświadczyć riffów niczym z Rust In Peace w utworze Feel. Fani breakdown’ów zapamiętają ten materiał na długo, a sam krążek portretuje doskonale dominację While She Sleeps na metalcore’owej scenie UK.